edukacja prawna - darmowe materiały edukacyjno-informacyjne

Wersja do druku

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT BUSKI w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.
Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi, trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi - przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzimy także EDUKACJĘ PRAWNĄ, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.
Materiały są dostępne do pobrania na dedykowanej dla Powiatu Buskiego podstronie projektowej. https://www.sc.org.pl/co-robimy/nieodplatna-pomoc-prawna/nasze-punkty-pomocy/powiat-buski-2023/
Wśród darmowych materiałów edukacyjnych znajdą Państwo m.in.:
- Kwartalnik młodzieżowy „Z Paragrafem na Ty" („Zakupy i sprzedaż w Internecie"),

- Artykuły prawne (m.in.: „Prawo do renty rodzinnej", „Pomoc osobom mobbingowanym i dyskryminowanym w pracy"),
- Słuchowiska prawne/podcasty („Zasiedzenie nieruchomości", „Zaliczka, a zadatek")

Na stronie znajdą Państwo również szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy, wraz z ulotką i plakatem promocyjnym.

Ponadto zachęcamy do śledzenia - nas na Facebooku https://www.facebook.com/pomocprawna.sursumcorda, Instagramie https://www.instagram.com/edukacja_prawna_sursum_corda/ i TikToku https://www.tiktok.com/@edukacjaprawna, gdzie publikujemy m.in. informacje dotyczące dostępu do systemu nieodpłatnych świadczeń, a także posty o zakresie i zasadach udzielania porad oraz prawne zagadnienia tematyczne, w tym w obszarze praw i obowiązków obywatelskich, działalności krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej, mediacji oraz sposobów polubownego rozwiązywania sporów, a także możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa.

z wyrazami szacunku:

Anna Królewska-Skoczeń

Koordynator NPP i NPO

Stowarzyszenie SURSUM CORDA (łac. „w górę serca")

ul. Lwowska 11  |  33-300 Nowy Sącz

tel. 18 44 11 994

kom. 606 477 979
pomoc-prawna@sc.org.pl

www.pomocprawna.sc.org.pl

Polubmy się! www.fb.com/pomocprawna.sursumcorda

Statystyki bieżącej stronyWyświetleń: 153

Wprowadził(a) do systemu: Łukasz Kobos, data: 2023-04-04 10:42:09
Opublikował(a): Łukasz Kobos, data publikacji: 2023-04-04 10:42:18
Ostatnia zmiana: Łukasz Kobos, data: 2023-04-04 10:58:15
Rejestr zmian bieżącej strony
Archiwalne wersje tej strony